Ruské metličkovanie v SAI Wellness Senec

Sauna Ruská baňa je skvelý vynález, ktorý prináša silu a zdravie pre tých, ktorí ju používajú správne a múdro.

História „ruského kúpeľa“ siaha až do staroveku, názov má pôvod v gréčtine, pričom význam gréckeho názvu môžeme voľne preložiť ako „zaháňa bolesť a smútok“.

Ruská baňa je veľmi užitočná ako terapeutické činidlo. Pomáha sa zbaviť mnohých chorôb. Zahriatie v ruskom kúpeli je nielen príjemné, ale aj veľmi užitočné. V saune sa dýchanie stáva hlbšie, vyčistí priedušky a pľúca. Zlepšuje krvný obeh a stimuluje metabolizmus.
Pretože vlhký vzduch má vyššiu tepelnú vodivosť ako vzduch suchý, dochádza v ruskej bani k hĺbkovému prehriatiu tkanív. Na rozdiel od fínskej sauny, kde je telo vystavené teplu agresívnejšie, dochádza oveľa menej k búšeniu srdca a väzospazme. V kombinácii s účinkom masáže s metličkou má ruská baňa úžasné zdravotné výhody pri bronchiálnej astme, dna, artritíde, chronickej bronchitíde a aj ochorení obličiek. Horúce a vlhké teplo uvoľňuje svaly a obnovuje ich výkon, zlepšuje stav pokožky. Vďaka poteniu sa odľahčia obličky a vysoká teplota urýchľuje krvný obeh. Zvyšuje sa činnosť srdca a pľúc, pričom sa rozvíja ich vytrvalosť. 

Hlavným nástrojom v ruskej bani je dubová, brezová, alebo jedličková metlička. Každá z nich má liečivé účinky.

Ovievanie tela metličkou je druh masáže, ktorá posilňuje obeh, čo prispieva k následnému kontrastu teplôt, zintenzívňuje potenie a zrýchľuje metabolizmus. 

Všeobecne je metlička nepostrádateľným atribútom ruskej bane. Väčšinou je pletená z mladých brezových vetvičiek, lístie je mäkké a voňavé. 

PRIEBEH METLIČKOVÉHO CEREMONIÁLU:

Ako každá liečebná metóda aj ruská baňa si vyžaduje ovládať určité postupy, znalosti a návyky, preto Vám ponúkame služby nášho skúseného inštruktora, ktorý Vás pod svojím vedením zoznámi s ruským kúpeľom.

  • Naparenie tela brezovými alebo dubovými metličkami (telo sa ohreje a začína sa potiť, 10 minút)
  • Očista tela kávovo-medovým pílingom a Kessa rukavicou (15 minút)
  • Schladenie tela (sprcha alebo ochladzovací bazén, 5 minút)
  • Detoxikačná masáž a strečing tela metličkami (masáž na relaxačnej lavici vystlanej slamou, inhalácia prírodných esencií, 25 minút)
  • Schladenie tela (sprcha alebo ochladzovací bazén, 5 minút)
  • Odpočinok pri šálke čaju a ochutnávka ruských špecialít

Celkový čas trvania ceremóniálu: 60 minút

Cena: 49€/osoba  (cena zahŕňa: 1x metlička, píling, Kessa rukavica, šálka čaju, ochutnávka ruských špecialít)

Vstup na metličkový ceremoniál JE MOŽNÝ AJ BEZ ZAKÚPENÉHO VSTUPU do SAI Wellness.

Na metličkový ceremoniál je potrebné objednať sa vopred buď na recepcii SAI Wellness alebo si termín môžete rezervovať aj telefonicky na tel.č.: 02/45 64 80 22. 
Tento ceremoniál je určený len pre 1 osobu.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Tím SAI Wellness