Aktuálne informácie a opatrenia
Ruské metličkovanie v SAI Wellness Senec

Sauna Ruská baňa je skvelý vynález, ktorý prináša silu a zdravie pre tých, ktorí ju používajú správne a múdro.

História „ruského kúpeľa“ siaha až do staroveku, názov má pôvod v gréčtine, pričom význam gréckeho názvu môžeme voľne preložiť ako „zaháňa bolesť a smútok“.

Ruská baňa je veľmi užitočná ako terapeutické činidlo. Pomáha sa zbaviť mnohých chorôb. Zahriatie v ruskom kúpeli je nielen príjemné, ale aj veľmi užitočné. V saune sa dýchanie stáva hlbšie, vyčistí priedušky a pľúca. Zlepšuje krvný obeh a stimuluje metabolizmus.
Pretože vlhký vzduch má vyššiu tepelnú vodivosť ako vzduch suchý, dochádza v ruskej bani k hĺbkovému prehriatiu tkanív. Na rozdiel od fínskej sauny, kde je telo vystavené teplu agresívnejšie, dochádza oveľa menej k búšeniu srdca a väzospazme. V kombinácii s účinkom masáže s metličkou má ruská baňa úžasné zdravotné výhody pri bronchiálnej astme, dna, artritíde, chronickej bronchitíde a aj ochorení obličiek. Horúce a vlhké teplo uvoľňuje svaly a obnovuje ich výkon, zlepšuje stav pokožky. Vďaka poteniu sa odľahčia obličky a vysoká teplota urýchľuje krvný obeh. Zvyšuje sa činnosť srdca a pľúc, pričom sa rozvíja ich vytrvalosť. 

Hlavným nástrojom v ruskej bani je dubová, brezová, alebo jedličková metlička. Každá z nich má liečivé účinky.

Ovievanie tela metličkou je druh masáže, ktorá posilňuje obeh, čo prispieva k následnému kontrastu teplôt, zintenzívňuje potenie a zrýchľuje metabolizmus. 

Všeobecne je metlička nepostrádateľným atribútom ruskej bane. Väčšinou je pletená z mladých brezových vetvičiek, lístie je mäkké a voňavé. 

Metličkový ceremoniál je dostupný podľa denného aktuálneho harmonogramu ceremoniálov.

Metličkový ceremoniál máme v ponuke od septembra do mája.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Tím SAI Wellness