Ruské metličkovanie v SAI Wellness Senec

Sauna Ruská baňa je skvelý vynález, ktorý prináša silu a zdravie pre tých, ktorí ju používajú správne a múdro.

História „ruského kúpeľa“ siaha až do staroveku, názov má pôvod v gréčtine, pričom význam gréckeho názvu môžeme voľne preložiť ako „zaháňa bolesť a smútok“.

Ruská baňa je veľmi užitočná ako terapeutické činidlo. Pomáha sa zbaviť mnohých chorôb. Zahriatie v ruskom kúpeli je nielen príjemné, ale aj veľmi užitočné. V saune sa dýchanie stáva hlbšie, vyčistí priedušky a pľúca. Zlepšuje krvný obeh a stimuluje metabolizmus.
Pretože vlhký vzduch má vyššiu tepelnú vodivosť ako vzduch suchý, dochádza v ruskej bani k hĺbkovému prehriatiu tkanív. Na rozdiel od fínskej sauny, kde je telo vystavené teplu agresívnejšie, dochádza oveľa menej k búšeniu srdca a väzospazme. V kombinácii s účinkom masáže s metličkou má ruská baňa úžasné zdravotné výhody pri bronchiálnej astme, dna, artritíde, chronickej bronchitíde a aj ochorení obličiek. Horúce a vlhké teplo uvoľňuje svaly a obnovuje ich výkon, zlepšuje stav pokožky. Vďaka poteniu sa odľahčia obličky a vysoká teplota urýchľuje krvný obeh. Zvyšuje sa činnosť srdca a pľúc, pričom sa rozvíja ich vytrvalosť. 

Hlavným nástrojom v ruskej bani je dubová, brezová, alebo jedličková metlička. Každá z nich má liečivé účinky.

Ovievanie tela metličkou je druh masáže, ktorá posilňuje obeh, čo prispieva k následnému kontrastu teplôt, zintenzívňuje potenie a zrýchľuje metabolizmus. 

Všeobecne je metlička nepostrádateľným atribútom ruskej bane. Väčšinou je pletená z mladých brezových vetvičiek, lístie je mäkké a voňavé. 

PRIEBEH METLIČKOVÉHO CEREMONIÁLU:

Ako každá liečebná metóda aj ruská baňa si vyžaduje ovládať určité postupy, znalosti a návyky, preto Vám ponúkame služby nášho skúseného inštruktora, ktorý Vás pod svojím vedením zoznámi s ruským kúpeľom.

  • Naparenie tela brezovými alebo dubovými metličkami (telo sa ohreje a začína sa potiť, 10 minút)
  • Očista tela kávovo-medovým pílingom a Kessa rukavicou (15 minút)
  • Schladenie tela (sprcha alebo ochladzovací bazén, 5 minút)
  • Detoxikačná masáž a strečing tela metličkami (masáž na relaxačnej lavici vystlanej slamou, inhalácia prírodných esencií, 25 minút)
  • Schladenie tela (sprcha alebo ochladzovací bazén, 5 minút)
  • Odpočinok pri šálke čaju a ochutnávka ruských špecialít

Celkový čas trvania ceremóniálu: 60 minút

Cena: 69€/osoba  (cena zahŕňa: vstup na 3 hodiny do SAI Wellness, 1x metlička, píling, Kessa rukavica, šálka čaju, ochutnávka ruských špecialít)

Cena: 49€/osoba  (cena zahŕňa:  1x metlička, píling, Kessa rukavica, šálka čaju, ochutnávka ruských špecialít)

Na metličkový ceremoniál je potrebné objednať sa vopred buď na recepcii SAI Wellness alebo si termín môžete rezervovať aj telefonicky na tel.č.: 02/45 64 80 22. Metličkový ceremoniál máme v ponuke od septembra do mája.

Tento ceremoniál je určený len pre 1 osobu.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Tím SAI Wellness