Aktuálne informácie a opatrenia
Priebeh saunového ceremoniálu

Saunový ceremoniál je pre mnohých návštevníkov sauny stále novinka.
Pár minút pred začatím ceremoniálu profesionálny sauna majster zvončekom ohlási blížiaci sa čas ceremoniálu. Vyvetrá saunu a postupne dnu usadí saunujúcich sa návštevníkov. Krátkym príhovorom Vás informuje aký ceremoniál Vás čaká a ako dlho bude trvať.
Štandardný priebeh ceremoniálu:
Za sprievodu hudby (môže byť tematická) saunár poleje horúce kamene vodou, prípadne aromatickým olejom zo zmesi rôznych bylín. Rozpálené kamene zasyčia, sauna sa  o pár stupňov ohreje, zvýši sa relatívna vlhkosť vzduchu a Vy sa začínate potiť.  Saunár drží v ruke uterák a teplú paru od saunovacej pece rozvíri po celom priestore sauny. Celý proces zopkauje 2 až 3-krát a trvá spravidla maximálne 10 minút. Vy sa potíte o niečo intenzívnejšie. Krátko pred záverom celého ceremoniálu saunár s uterákom nad hlavou prudkým mávnutím od stropu naženie horúci vzduch z hornej časti smerom k Vám a vytvorí tak takzvaný parný náraz, ktorý Vaše telo ešte viac prehreje a o to intenzívnejšie sa potíte. 
Saunové ceremoniály prebiehajú v suchých aj parných saunách, zvyknú byť obohatené aj rôznymi soľnými alebo bylinkovými pílingami.
Po skončení ceremoniálu sa osprchujte a doprajte si schladenie buď studenou sprchou alebo v ochladzovacom bazéne.
Na záver relaxujte na lehátku.

Ako sa správam na saunovom ceremoniály?
  • do suchej sauny vstupujem nahý/nahá (bez plaviek), celé telo vrátane chodidiel si podložím plachtou
  • do parnej sauny vstupujem bez plachty (nahý/nahá),  pred a po ceremónii si po sebe lavicu osprchujem hadicou
  • počas ceremoniálu neruším saunamajstra ani ostatných zákazníkov rozprávaním
  • počas ceremoniálu možem saunu kedykoľvek opustiť, ale späť sa už nevraciam
  • po začatí ceremoniálu do sauny už nevstupujem
Ďakujeme, že rešpektujete naše pravidlá saunových ceremoniálov a veríme, že každý náš ceremoniál bude pre Vás príjemným zážitkom.