Aktuálne informácie a opatrenia
Vírivky a Kneippov kúpeľ v SAI Wellness

3 VÍRIVKY

V našom wellness môžete relaxovať a nechať uvoľniť svoje svalstvo v 2 vnútorných vírivkách a v 1 vonkajšej  vírivke.
Teplota vody sa pohybuje od 30 do 36°C.

Pri vstupe do víriviek dodržiavajte tieto hygienické zásady:
  • pred vstupom do vírivky sa dôkladne osprchujte
  • SAI Wellness je BEZPLAVKOVÁ zóna a vstup do víriviek je tiež bez plaviek
  • do víriviek nevstupujte v plachtách
  • do víriviek nevstupujte s jedlom ani nápojmi - v prípade znečistenia bazénov znižujete komfort nielen sebe, ale aj ostatným návštevníkom

KNEIPPOV KÚPEĽ NA NOHY

Kneippova vodná cesta (alebo "šliapací kúpeľ") je procedúra povzbudzujúca krvný obeh. Pri striedavom kráčaní cez malé bazéniky naplnené striedavo teplou a studenou vodou dochádza k rozšíreniu ciev a k zlepšeniu krvného obehu v nohách. Náš Kneippov kúpeľ má striedavo 4 bazéniky - 2 s teplou a 2 so studenou vodou. Teplota vody v časti s teplou vodou je od 40 do 50°C a v studenej časti od 10 do 16°C. Medzi jednotlivými bazénikmi musíte dvíhať nohy relatívne vysoko, čo tiež prispieva k prekrveniu končatín.
Dno bazénikov je vyložené malými kamienkami, ktoré Vaše chodidlá počas kráčania masírujú.
Kneippov kúpeľ začíname vstupom do teplej vody a ukončíme vstupom do studenej vody. Cyklus opakujeme 6-10 krát a následne relaxujeme.

Nemecký lekár a kňaz Sebastian Kneipp zaviedol do praxe liečebnú metódu, ktorá spočíva v pravidelnom a dlhodobom otužovaní studenou vodou. Má priaznivé účinky pri častých prechladnutiach a problémoch s imunitou, bolestiach hlavy a krku, bolestiach kĺbov, poruchách spánku, srdcovocievnych ochoreniach vrátane hypertenzie a problémoch s vyššou hmotnosťou. Kneipp sa údajne sám vyliečil z tuberkulózy tak, že sa ponáral niekoľkokrát do týždňa do studeného Dunaja – mal 28 rokov a diagnóza sa vtedy pokladala za takmer smrteľnú. 
Voda pôsobí na nervové zakončenia v danej oblasti, a tým aj na vnútorné orgány. Zrýchľuje sa metabolizmus bunky vrátane vyplavovania toxínov z tela, zlepšujú sa obranné procesy organizmu.


Ďakujeme, že rešpektujete naše pravidlá! Vaša ohľaduplnosť prispieva k celkovému komfortu našich návštevníkov.